ASP Otomasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: info@opcturkey.com
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

KEPServerEX V6.4 Sürümü Yayınlandı!

13 Aralık 2017

KEPServerEX V6.4 yeni MQTT Client driver'ı, ve yeni performans özellikleri ile platform entegrasyon özelliğini genişletiyor.

KEPServerEX  V6.4 Sürümü Yayınlandı!

PTC'nin bir alt kuruluşu olan ve endüstriyel haberleşme yazılımı geliştiren Kepware®, endüstriyel haberleşme platformu olan KEPServerEX'in yeni 6.4 versiyonunu bugün yayınladı. Yeni versiyonun getirdiği gelişmeler, geleneksel sistemleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) sistemlerini hızlıca ve güvenli bir şekilde gözlemleme ve kontrol etmek için, yeni veri toplama yetenekleri, geliştirilmiş veri erişimi ve kesintisiz entegrasyon sunuyor.

Yeni MQTT Client driver'ı KEPServerEX V6.4'ün anahtar bileşenidir. Bu yeni driver'ın eklenmesiyle birlikte, kullanıcılar birçok sensör ağından ve MQTT desteği bulunan cihazlardan veri toplayabilecek ve bu verileri otomasyon cihazlarının ve işletmenin düzgün çalışmasını sağlayan uygulamalarının kullanımına sunabileceklerdir.

MQTT Client driver'ı ile birlikte, KEPServerEX V6.4 aşağıdakileri içermektedir:

  • Siemens TCP/IP Ethernet Driver'ı için Okuma/Yazma Geliştirmeleri: S7-400 ve S7-1500 kontrolörleri için Packet Data Unit (PDU) boyutunu cihaz tarafından desteklenen maksimum seviyeye çekerek daha sağlıklı bir okuma/yazma performansı elde edebilirsiniz. Kullanıcılar artık yüksek tag sayıları ve yüksek veri değişim oranları ile kolaylıkla yüksek doğruluktaki verilerini gözlemleyebilirler.
  • ThingWorx® Yerel Arayüzü için Store and Forward Yeteneği: Kullanıcılar KEPServerEX ve ThingWorx arasındaki veri iletişiminde ağda bir kopma olması durumu için bile emin olabilirler. Bu ağ kopması durumunda Store and Forward servisi ThingWorx'e gitmesi gereken veriyi toplar ve bağlantı tekrar geldiğinde bu verileri ThingWorx'e yollanır.
  • CODESYS Ethernet Driver'ı Tag Browsing Yeteneği: Kullanıcılar CODESYS Ethernet driver'ı ile artık Import edilecek tag'leri önceden seçme imkanına sahip olacaklar. Bu proje içerisinde istenmeyen tag'lerin de Import edilmesinin önüne geçecektir.

 

İndirmek için tıklayınız.