ASP Otomasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: info@opcturkey.com
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

KEPServerEX V6.5 Sürümü Yayınlandı!

22 Haziran 2018

KEPServerEX, yeni yayınlanan 6.5 sürümü ile bitlikte, kullanıcılara daha güvenli bir haberleşme platformu sağlıyor ve kullanıcıların bağlantı yeteneklerini geliştiriyor.

KEPServerEX  V6.5 Sürümü Yayınlandı!

PTC bünyesinde çalışmalarına devam eden ve endüstriyel haberleşme yazılımı geliştiren Kepware®, endüstriyel haberleşme platformu olan KEPServerEX'in yeni 6.5 versiyonunu 19 Haziranda yayınladı. Kepware bu sürüm ile birlikte, endüstriyel kontrol sistemi (ICS) güvenliğine olan bağlılığını göstermekte ve müşterilerine kapsamlı savunma programlarını destekleyen araçlar sunmaktadır. KEPServerEX'in geçerli V5 ve V6 lisansları olan mevcut kullanıcılar için hemen ve ücretsiz olarak kullanılabilen KEPServerEX 6.5 sürümü, kapsamlı güvenli dağıtım ilkelerini, daha güvenli proje dosyası korumasını, geliştirilmiş parola yapılandırması seçeneğini ve diğer güncelleştirilmiş güvenlik bileşenlerini beraberinde getiriyor.

PTC müşterileriyle olan siber güvenlik işbirliğini güçlendirmek için KEPServerEX sürüm 6.5 ile birlikte bir "Paylaşılan Sorumluluk Modeli" (Shared Responsibility Model) sunuyor. Bu model, PTC ve müşterileri için güvenli haberleşmeyi geliştirmeye yönelik birlikte çalışacakları bir çatı oluşturuyor. Ayrıca, KEPServerEX V6.5 birlikte yayınlanan Güvenli Haberleşme Rehberi (Secure Deployment Guide) ile birlikte kullanıcılar güvenli bir haberleşmeye teşvik ediliyor. Rehber içerisinde bulunan, güvenli arayüzler (OPC UA, MQTT Client, REST Server, REST Client), Configuration API, rutin bakım, kurulum ve kurulum sonrası gibi konular ilgili, tavsiyelerle güvenlik risklerini en aza indirmek amaçlanıyor. 

KEPServerEX V6.5 ile birlikte gelen ek güvenlik iyileştirmelerinden bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • Proje Dosyası Şifreleme: Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar proje dosyalarını başka kullanıcılara veya başka sunuculara aktarırken şifreleyebilmektedirler. 
  • Kurulum Esnasında Yönetici Şifresi Belirleme: Kullanıcıların, yapılandırmadan önce bile uygulama düzeyinde ayarların güvenliğini güçlendirmek için KEPServerEX kurulumu sırasında yönetici şifresi belirlemesine izin verir.
  • Back-end Güvenlik Güncellemeleri:  Uygulamaların rutin güvenliğini güçlendirmek ve siber saldırıları önlemek için algoritma şifrelemede güncellemeler.

 

İndirmek için tıklayınız.