ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

RedundancyMaster

Redundant OPC serverlar oluşturarak sisteminizi kesintisiz çalıştırın

Ücretsiz Demo
RedundancyMaster $2145

Genel Bilgi

RedundancyMaster, redundant OPC server çiftleri oluşturmanıza imkan sağlayarak OPC verilerinizin güvenilirliğini ve erişilebilirliğini artırır. Her redundant çift, OPC client uygulaması tarafından sadece bir adet OPC server olarak görünür. Bu sayede client uygulamanız redundant serverlardan biri çalışmayı durdursa dahi bunu farketmeden veri alışverişine devam eder.

Ürün Özellikleri

RedundancyMaster'ın yenilikçi özellikleri ile OPC uygulamalarınızı güvenilir ve düşük maliyetli bir şekilde yedekli çalıştırabilirsiniz.

Birincil/İkincil Bilgisayarlar

Birincil bilgisayarı browse ederek öncelikli olarak bağlantının yapılacağı OPC serverı seçin. Daha sonra birincil OPC serverda hata oluşması durumunda bağlantının gerçekleşeceği ikincil bilgisayardaki OPC serverı browse edin. İşte bu kadar basit.

Bağlantı Modları

Bağlantı modu, redundancy uygulamasının birincil ve ikincil serverlara nasıl ve ne zaman bağlanacağını belirler. Seçtiğiniz mod, hata durumunda gerçekleşen bir OPC serverdan diğerine geçiş süresini etkilemektedir. Bazı modlar birincil bilgisayar tekrar uygun olduğunda otomatik olarak geçişi yapabilmektedir.

Bu bağlantı modları şu şekildedir:

Cold (Sadece aktif bilgisayar): Bu modda, RedundancyMaster aynı anda sadece bir servera bağlanır. Başlangıçta, birincil servera bir bağlantı yapılır ve bütün client istekleri birincil servera iletilir. Birincil serverın hataya düşmesi durumunda veya haberleşme kopmalarında, ikincil bilgisayara bağlantı sağlanacaktır. RedundancyMaster, ikincil bilgisayara da bağlantıyı sağlayamazsa bağlantı gerçekleşene kadar iki bilgisayar arasında denemeler yapmaya devam eder. Bu bağlantı modu, sistem minimum şekilde yorarak network trafiğini hafifletir. Ancak geçiş durumunda, ikincil servera bağlantı sağlamak ve ikincil serverın nesnelerin güncel değerlerini toplaması belirli bir zaman almaktadır.

Warm (Her iki bilgisayara da bağlı, sadece aktif bilgisayar tarama yapar): Bu modda, RedundancyMaster hem birincil hem de ikincil bilgisayara sürekli bağlıdır. Sadece birincil serverdaki nesneler aktif olarak taranır. Birincil hataya geçtiğinde veya haberleşme koptuğunda birincil serverdaki nesnelerin aynıları ikincil serverda aktif hale geçer. Periyodik olarak her iki servera da ping atılarak bağlantı kontrol edilir. Bu bağlantı modu, iki servera da bağlantı yapıldığından sistemin kaynak kullanımını artırmaktadır. Her iki bilgisayara periyodik ping atılması da network trafiğinde çok az bir artışa sebep olur. Ancak hata geçiş süresi azalmaktadır. Network trafiğini ve geçiş süresini minimize etmek için bu mod kullanılmadır.

Hot (Her iki bilgisayara da bağlı, her iki bilgisayar da tarama yapar): Bu modda, RedundancyMaster hem birincil hem de ikincil bilgisayara sürekli bağlıdır. Başlangıçta RedundancyMaster, her iki servera da bağlanarak verileri tarar ve birincil serverdan gelen veri client uygulamasına aktarılır. Birincil hataya geçtiğinde veya haberleşme koptuğunda, ikincil serverdan gelen veri client uygulamasına aktarılır. Periyodik olarak her iki servera da ping atılarak bağlantı kontrol edilir. Bu bağlantı modunda RedundancyMaster, bağlantıyı kaybettiği servera sürekli olarak erişmeye çalışır. Bu durum sistemin kaynak kullanımını artırır. Ayrıca her iki serverın tarama yapması network trafiğini de artırmaktadır. Bu modun avantajı geçiş süresinin çok kısa olmasıdır. Bu sayede veri kaybı yaşamadan client uygulaması çalışmasına devam eder. Verinin çok kritik önemi olduğu uygulamalarda bu bağlantı modu tercih edilmelidir.

Bildirim Ayarları

Bu özellik ile bir veya daha fazla alıcının belirlenen durumlarda email bildirimi alması sağlanır.

Kaynaklar

Sistem Gereksinimleri

• 2.0 GHz İşlemci Hızı • 1 GB RAM • 180 MB disk alanı • Ethernet Kartı • Super VGA (800x600) veya daha yüksek çözünürlük

İşletim Sistemleri

• Windows 8 • Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate • Windows Server 2012 • Windows Server 2008 ve 2008 R2 • Windows Vista Business/Enterprise/Ultimate • Windows Server 2003 SP2 • Windows XP Professional SP2