ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: info@opcturkey.com
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

KEPServerEX V6.3 Sürümü Yayınlandı!

27 Eylül 2017

KEPServerEX V6.3 driver güncellemeleri ile birlikte birçok farklı sektör için endüstriyel haberleşme ve Nesnelerin İnterneti (IoT) bağlantısı sunuyor.

KEPServerEX  V6.3 Sürümü Yayınlandı!

PTC'nin bir alt kuruluşu olan ve endüstriyel haberleşme yazılımı geliştiren Kepware®, endüstriyel haberleşme platformu olan KEPServerEX'in yeni 6.3 versiyonunu bugün yayınladı. Başlıca geliştirmeler: Configuration API üzerinden yeni Oluşturma, Okuma, Güncelleme ve Silme (CRUD) özellikleri, EFM driver'larında zaman senkronizasyonu, yeni Keyence KV Ethernet driver'ı ve ThingWorx® IoT Platformu ile uzaktan proje yükleyebilmedir. 

Versiyon 6.3 ile birlikte gelen yeni Keyence KV Ethernet driver'ı, hem TCP hem UDP protokolü üzerinden Host Link haberleşmesi aracılığıyla KEYENCE KV Serisi PLC'leri için hatasız, güvenli ve dayanıklı bir veri alışverişi sunar ve OPC istemci yazılımları ile IoT çözümleri de dahil olmak üzere birçok ortama aktarılması sağlamaktadır. Japonya'da çok yaygın olan KEYENCE PLC'leri, Japonca konuşan kullanıcılar için Japonca dilinde yerelleştirilmiştir.        

Keyence KV Ethernet driver'ının yanı sıra KEPServerEX versiyon 6.3 aşağıdaki özellikleri içermektedir:

  • Configuration API için gelişmiş CRUD Özellikleri: Configuration API kullanıcıları artık KEPServerEX projelerinin kaydedilmesini tetikleyebilir, tek komutla kanal, cihaz ve tag beraber oluşturabilir ve tek komutla birden fazla nesne oluşturabilirler. Configuration API üzerinden ayrıca projede değişiklik yapabilir ve otomatik tag oluşturmayı tetikleyebilirsiniz. V6.3, kullanıcıların lokal konfigürasyon ile daha az uğraşmalarına olanak sağlar.
  • EFM Özellikli Driver'lar için Zaman Senkronizasyonu: Kullanıcılar EFM Özellikli driver'lar için belirli bir zaman senkronizasyon aralığı belirleyebilir ve böylece belirli bir sapma aralığını aşılmadığı takdirde senkronizasyonun gerçekleşmediğinden emin olabilirler. OnPoll, v6.3 ile gelen yeni senkronizasyon metodur ve kullanıcıların sadece bir EFM poll'u sonrası senkronizasyonun gerçekleşmesini sağlayabilirler. Bu ağ trafiğinin rahatlamasını ve cihazla ekstra haberleşme verilerine göz atmadan senkronizasyon üzerinde daha çok kontrol sahibi olmalarına olanak sağlar.
  • ThingWorx ile Uzaktan Proje Yükleme: KEPServerEX'in sahip olduğu yerel ThingWorx arayüzündeki güvenliği kullanarak, kullanıcılar artık yerel bellekteki bir KEPServerEX projesini içe aktarabilir ve bağlı olan bir KEPServerEX'e gönderebilirler. Dosya transferi gerçekleştikten sonra yeni proje dosyası Runtime'a aktarılır. Kullanıcılar ağ ayarlarını kolayca değiştirebilir, KEPServerEX projelerini uzaktan düzenleyebilirsiniz.

 

İndirmek için tıklayınız.