ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

OPC UA Client

OPC UA Client driver'ı, KEPServerEX'in OPC UA Server arayüzü ile birlikte güvenli bir tunneling çözümü sunar. OPC UA Client driver'ı iki ya da daha fazla bilgisayar arasında güvenli ve dayanıklı bir veri alışverişi sağlayan bir haberleşme protokolü sağlamaktadır.

Ücretsiz Demo

Genel Bilgi

OPC UA Client driver'ı, KEPServerEX'in OPC UA Server arayüzü ile birlikte güvenli bir tunneling çözümü sunar. OPC UA Client driver'ı iki ya da daha fazla bilgisayar arasında güvenli ve dayanıklı bir veri alışverişi sağlayan bir haberleşme protokolü sağlamaktadır. Bu özelliğiyle Microsoft COM ve DCOM teknolojisini aradan çıkartarak güvenli ve kimlik denetimli bir haberleşme ve yüksek performans sunar.

OPC Tunneler client/server mimarisini kullanır ve Intranet, Internet, ya da WAN üzerinden veri akışı sağlar. Ayrıca güvenlik duvarında güvenli bir OPC Tunnel oluşturur ve var olan OPC DA uygulamalarınızı tamamlar. OPC Tunnel son kullanıcılara, entegratörlere, ve otomasyon tedarikçilerine  OPC uygulamalarına uzak erişim için uygun bir çözüm sağlar. DCOM aracılığıyla yapılan uzak erişimlere karşın, OPC Tunneler güvenlik, kullanım kolaylığı ve sürdürülebilirliği ile öne çıkmaktadır. Bunlara ek olarak, OPC UA güvenlik için VPN gerektirmediğinden uygulamalarınzı kimlik denetimsiz ya da anonim bağlantılara maruz bırakmak zorunda kalmazsınız.

Kepware'in OPC Tunneling çözümü otomasyon uygulamalarına gerçek zamanlı bilgi paylaşımı için ideal bir yoldur.

KEPServerEX: Tek Bir Server ile Tunneling Çözümü
Kepware'in OPC Tunneling çözümü third party OPC Client ve OPC Server de dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesinde kullanılabilir. OPC UA Client driver'ı ve OPC UA Server arayüzüne ek olarak KEPServerEX ayrıca OPC DA, OPC AE, DDE, ve birçok markaya özel arayüz desteği sunar. KEPServerEX'in geniş bağlantı seçenekleri donanım ya da yazılım markasından bağımsız olarak tam ve robust bir sistem sağlar.

OPC Tunneler: Redundancy
OPC UA Client driver tabanlı tünel çözümü, KEPServerEX'in Media Level Redundancy eklentisi ile birlikte ikincil tüneller ve trigger seçenekleri vasıtasıyla yüksek çevre koşullarına destek sunar. Media Level Redundancy eklentisi redundant haberleşme yolları ve cihazlara izin verir ve hata koşullarındaki geçiş senaryoları için trigger seçenerlerine sahip olmanızı sağlar.

OPC UA Client Driver: Bir Birleştirme ve Gateway Çözümü
OPC UA Client driver'ı third party OPC UA sunucularından ve KEPServerEX'ten verileri toplar ve OPC DA Sunucuyu OPC UA Sunucuya çevirerek ya da OPC DA Client'ların OPC UA veri kaynaklarına erişimini sağlayarak bir gateway görevi üstlenir.

OPC UA: En Güncel ve En Kapsamlı Teknik Özellikler
OPC UA is the most capable OPC specification for interoperability between automation software products. It unifies previous OPC Classic specifications, data encryption to RSA standards, and authentication based on the x509 Certificate standard. It is firewall-friendly and allows communications within the automation environment, across the enterprise, and through public network segments with high security and performance. OPC UA tanımı otomasyon yazılımları arasında birlikte çalışabilirlik için geliştirilmiş en kapsamlı tanımdır.

Özellikler

 • OPC DA 1.0, 2.05a ve 3.0 için OPC Tunneling
 • Kurumsal Ağ içerisinde, Wİde Area Networks üzerinden, VPN üzerinden ve Güvenlik Duvarları üzerinden çalışır 
 • OPC, Yerel Arayüzler, ve DDE için uzak erişim sağlar
 • Media-level redundancy desteği
 • RSA Standartları ile Veri Şifreleme
 • x509 Sertifikaları aracılığıyla Endpoint Kimlik Denetimi
 • Otomatik OPC UA Server Bulma
 • Otomatik Tag Oluşturma
 • OPC UA Sunucu Önceliği Oluşturabilme
 • Poll ya da Report by Exception (On data change) metodu desteği
 • Endpoint yönetimi
 • KEPServerEX'in tüm driver'ları ile third party sunucu verilerini entegre edebilme
 • Dayanıklı bir bağlantı için Keep Alive ve Watchdog özellikleri