ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

SNMP Agent

Endüstriyel otomasyon uygulamalarını IT ve Network Yönetim Sistemleri (NMS) için erişilebilir hale getirmek IT dünyası için zorlu bir görevdir. Çünkü çoğu endüstriyel otomasyon cihazları ve sistemleri SNMP'i ( IT standardı ) desteklemez.

Ücretsiz Demo

Genel Bilgi

Endüstriyel otomasyon uygulamalarını IT ve Network Yönetim Sistemleri (NMS) için erişilebilir hale getirmek IT dünyası için zorlu bir görevdir. Çünkü çoğu endüstriyel otomasyon cihazları ve sistemleri SNMP'i (IT standardı ) desteklemez.

KEPServerEX SNMP Agent eklentisi, IT uzmanlarına otomasyon sistemlerine ve cihazlarına erişebilmek için kullanımı kolay yazılım platformu sunar. Bina Otomasyonu, Petrol & Doğalgaz, Bilgi Teknolojileri, Enerji ve Atıksu Arıtma gibi endüstriyel sektörleri için özel olarak tasarlanmış 150'den fazla driver içeren bir uygulamadır. SNMP Agent eklentisi otomasyon cihazları ve sistemleri ile haberleşebilmek için NMS'i aktif eder.

SNMP Agent eklentisi IT uzmanlarına networke bağlı cihazların durumlarını görüntüleyebilme, oluşan proses sorunlarını tespit etme ve giderme imkanı sunar. Bu cihazları ve sistemleri görüntüleyebilme ve yönetebilme endüstriyel otomasyon networklerinin güvenilirliğini ve performansını geliştirmek adına kritik öneme sahiptir.

ÖZELLİKLER

 • Provides access to more than 150 industrial automation hardware protocols. This diversity allows the IT professional to communicate with a wide array of devices found within the industrial automation industry.
 • Provides access to third-party industrial automation software applications. This allows the IT professional to communicate with third-party OPC servers and third-party client applications like OPC DA/UA clients, Wonderware, GE Intellution, Oracle, SAP, and countless databases.
 • Increases speed of issue resolution with improved visibility across the entire industrial automation network
 • Provides NMS access to visualize application and network service health
 • Provides NMS a means to identify resource problems across virtual and physical infrastructure to reduce business risks associated with downtime or slow performance
 • Provides NMS a means to analyze historical performance trends to identify bottlenecks and drive infrastructure optimization
 • Provides NMS access to immediate performance issue identification with real-time diagnostic capabilities to lower business service impact
 • Provides NMS with the ability to examine performance and usage trends based on historical application and system data
 • Maximizes maintainability and scalability with no reliance on the Microsoft Agent service installed with Windows
 • Provides plant data to NMS via MIBs, OIDs and Traps
 • Supports CSV Import/Export

Bir eklenti, KEPServerEX haberleşme platformunun özelliklerinin kapsamını arttıran gelişmiş bir opsiyondur. Veriyi cihaz belleğindeki ham verinin ötesine taşıyarak verinin yararlılığını arttırır. 

Eklentiler tek tek lisanslandırılabileceği gibi suite içinde de lisanslandırılabilir. Bağlanabilirliği geliştirebilmek adına ilave eklentiler talep üzerine lisanlandırılabilir.