ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

Kepware Premium Connectivity

Enterprise Lisans
 
Hepinizin bildiği gibi KEPServerEX, endüstriyel otomasyon sistemleri ile cihazlar ve uygulamalar arasında veri aktarımını sağlamak için kullanılan bir OPC sunucusudur. OPC endüstriyel otomasyon uygulamaları için bir standart protokoldür ve cihazlar arasında veri aktarımını güvenli hale getirir ve kolaylaştırır. Enterprise lisans modeli dijital dönüşüm yolculuğunuzda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan lisans modelidir.
 
Enterprise lisansa geçmeden önce diğer lisans yapılarından kısaca bahsedecek olursak; bu lisans yapıları Kalıcı ve Yıllık Lisanslardır. 
 
Kalıcı lisanslar satın alınan lisansların sürekli kullanım hakkını size verir ve ilk satın almada 1 yıllık teknik destek bakım anlaşması içerir. 1 yılın sonunda teknik destek bakım anlaşmanızı yenilemeniz tavsiye edilir. 
 
Yıllık lisanslarsa abonelik şeklinde olur ve teknik destek bakım anlaşmasını sürekli olarak içerisinde barındırır. Bu lisans modelinde satın almaya gerek kalmadan sadece kiralama bedelini ödeyerek lisanslarınızı kullanabilirsiniz.
 
Bu iki lisans çeşidi de sadece satın almış olduğunuz sürücü ve eklentileri kullanmanıza olanak sağlar. Dijital dönüşüm yolculuğunda KEPServerEX'in yaygın Connectivity ağını ve gelişmiş eklentilerini kullanırken herhangi bir kısıtlamaya takılmak istemiyorsanız Enterprise lisans ile KEPServerEX'ın bütün yeteneklerini sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu yeteneklerin neler olduğuna kısaca bakacak olursak;
 
Tam Erişimle Bağlantı Konforu
 
  • Endüstride yaygın olarak kullanılan 150'den fazla sürücüye bağlantı imkanı,
  • Taglerinizle linkleme ve mantıksal operasyonel işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz Advanced Tags,
  • Endüstriyel verilerinizi veritabanlarına aktarmanızı sağlayan DataLogger eklentisi,
  • Sisteminizde gözlemlemek istediğiniz durumlar için hızlı aksiyon almanızı sağlayacak Alarms&Events eklentisi,
  • Endüstriyel verilerinizi ERP, MES veya Cloud Platformlarına REST, MQTT formatında aktarabilileceğiniz tag sayısına bağımlı kalmayacak şekilde  kullanabileceğiniz IOT Gateway eklentisi,
 
Güncel Kalın
 
Premium Connectivity sayesinde gelecek olan güncelleme ve geliştirmeleri doğrudan kullanabilirsiniz.
 
Lisanslarınızı Kolayca Yönetin
 
 
Lisans sayısı yükseldikçe lisansların yönetimi gittikçe zorlaşmaktadır. Premium connectivity lisansların yönetimi konusunda da kullanıcılarına tek bir lisans ID'si üzerinden lisansların aktivasyon işlemlerini gerçekleştirme imkanı sağlar. Örneğin sahip olduğunuz Premium lisanslarınızın çalıştığı konumu tek lisans ID'si üzerinden değiştirebilirsiniz.
 
Gelişmiş Güvenlik
 
KEPServerEX'ın standart lisans yapılarının aksine Windows Active Directory entegrasyonu sayesinde en yeni şifreleme yöntemleriyle güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz, 
 
PTC Gold Support
 
PTC Gold Support (5/24) faydalanabilir, yaşadığınız problemler için ekiplerimiz tarafından daha hızlı geri dönüşler alabilirsiniz.
 

 Bu yazımızda sizlere Premium Connectivity lisans modelini aktardık. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
OPCTurkey, Temmuz 2023